Kargo ve Teslimat

Miela Kids depolarından kendi stoklarımızla Türkiye'nin her yerine satış ve teslimat sağlıyoruz bu sayede hızlı kargo gönderimi yapabilmekteyiz. Vermiş olduğunuz siparişlerinizin teslimatları Miela Kids güvencesi altında anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları tarafından yapılmaktadır. Teslimatlar sipariş sırasında belirtmiş olduğunuz teslimat adresinde size veya sizin tarafınızdan belirlenmiş olan 2. kişiye (Sadece kimlik ibrazı karşılığı) yapılmaktadır.

 
Tüm ürünlerin kargoya veriliş süreleri ürün detay sayfasında yer almaktadır. Hafta içi saat 13:30'a kadar olacak şekilde vermiş olduğunuz siparişler, ürünler stokta ise genellikle ilk iş gününde işlem görürler. Bu saatlerin dışında verilen siparişler sonraki iş günü içinde işleme alınırlar. Ürünlerin kargoya teslim süreleri ürün açıklamalarında belirtilmiştir. Kargoya veriliş zamanları ürüne göre farklılık gösterebilmektedir. Sipariş etmiş olduğunuz ürünler resmi tatil ve pazar günleri dışında kalan tüm günler (Cumartesi yarım gün) teslim edilebilmektedir. Yüksek hacimli veya ağır ürünlerde standart kargo firmaları tarafından gönderim yapılamadığı durumlarda bu tip ürünler ambar veya farklı nakliye firmaları tarafından gönderilebilmektedir.


Seçili Ürünlerde 150TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo Kampanyası


Ürün açıklamasında 150TL üzeri ücretsiz ibaresi bulunan ürünler için verilen siparişlerde bu bedelin üstünde kargo ücretini Miela Kids karşılamaktadır. Ücretsiz kargo veya her zaman ücretli kargo olarak gönderilen ürünlerin açıklamalarında ibareler yer almaktadır. Ücretsiz kargo kampanyasından sadece belirli kargo firmaları seçildiğinde yararlanabilirsiniz. Ürünleri sepetinize ekleyerek kargo ücretlerini görebilirsiniz. Sepetinizde hangi kargo firması ile kampanyadan yararlanabileceğiniz de ayrıca belirtilmiştir.


Kargonuzu mutlaka kargo görevlisinin yanında açınız. Eğer ürününüz size hasarlı olarak geldi ise lütfen kargo görevlisine hasarlı ürün tutanağı hazırlatınız ve bizimle telefon veya E-mail yoluyla iletişim kurunuz. Yada bu tutanak ile birlikte ürün ve/veya ürünleri faturaları da yanında olarak, bize geri gönderebilirsiniz. Ürünler bize ulaştığında sorun en kısa sürede çözülerek yeni ürünleriniz kargo ücretleri tarafımızdan karşılanarak size tekrar gönderilecektir.


Kargo ile teslimi yapılan siparişler eğer farklı bir fatura adresi belirtilmemişse, tamamı faturaya göre ve faturası ile birlikte kargo firmasına teslim edilmektedir. Siparişinize göre oluşturulan faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde veya kutu içerisinde ürünle birlikte size ulaştırılmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve faturanın teslimi isteyiniz. Tüm taleplerinize rağmen teslim edilemeyen fatura için lütfen tutanak tutturunuz ve durumu "Müşteri Hizmetleri" bölümünden veya telefonla bize bildiriniz. En kısa zamanda aslı gibidir kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.

Eğer fatura adresi olarak farklı bir adres belirtmişseniz kargonuz size irsaliye ile ulaştırılacak, faturanız ise belirtmiş olduğunuz fatura adresine posta yoluyla ayrıca gönderilecektir.

Büyük ürünlerde veya toptan siparişlerde teslimatlar bazen kendi araçlarımızla veya ambar firmaları ile yapılmaktadır. Bu gibi durumlarda size teslimatla ilgili bilgi verilecektir.


Kapıda Ödeme

 

Siparişlerinizi kapıda ödeme seçeneği ile verebilirsiniz. Kapıda ödeme seçmeniz durumunda Kargo firması tarafından ayrıca Kapıda Ödeme Bedeli tahsil edilecek ve bu rakam sipariş tutarınıza sepetinizde eklenecektir. İlgili tutarı sepette görebilirsiniz.  Ürün teslimatı için kargo ücreti çıkıyorsa sepetinizde kargo ücretini de ayrıca göreceksiniz.  Şu an için kapıda nakit ödeme ve kredi kartı ile sipariş seçeneğimiz mevcuttur. Kapıda taksitli ödeme yapamayacağınızı önemle belirtmek isteriz.  Kapıda ödeme siparişlerde sipariş gönderimi yapıldıktan sonra iptal yapılamayacağını hatırlatmak isteriz.
Kapıda ödeme onayı için müşteri temsilcilerimiz sizi telefonla arayarak adres teyidi ve onay alacaktır. Sipariş gönderimi sonrası iptal edilme durumunda firmamızın her türlü paketleme ve kargolama giderlerini sizden tahsil etme hakkını saklı tuttuğunu hatırlatmak isteriz. Güvenlik nedeni ile 1000 TL'na kadar olan siparişleriniz için kapıda ödeme yöntemini kullanabilirsiniz. 


Sipariş ve Teslimat Takibi

 

Satın almış olduğunuz ürün/ürünlerin siparişten teslimata kadar tüm aşamalarını "Sipariş Takibi" adımından takip edebilirsiniz. Ayrıca gerekli durumlarda siparişinizin durumu hakkındaki bilgiler sistem tarafından otomatik olarak tarafınıza mail yoluyla bildirilecektir. Bunun dışında +908503020771, 0258 212 60 01 veya 0532 762 26 90 nolu telefondan Müşteri Hizmetleri Servisimizle iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.