Miela'dan Hikayeler: Pofuduk Rüyalar Şehri

Miela'dan Hikayeler: Pofuduk Rüyalar Şehri

Mila’nın hayal gücüyle yarattığı hikayeler mışıl mışıl uyurken rüyalarında gerçeğe dönüşürmüş.

Bu hikaye pofuduk rüyalar şehrinde…

Her şeyin yumuşacık olduğu, oyuncak ayıların, fillerin, tavşanların tek boynuzlu atların konuşabildiği, mor renkte bir nehrin aktığı bu masal şehrinde güzel bir günmüş.

Mila pofuduk yatağından kalkmış, hazırlanmış ve pembe motosikletine atlayıp arkadaşlarıyla buluşmaya küçük bir parka gitmiş. Bu parkın şöyle bir özelliği varmış, herkes gördüğü pofuduk rüyaları anlatıyormuş birbirine. Önce fil anlatmış rüyasını, ardından tavşan başlamış heyecanla anlatmaya ve ayıcıklara gelmiş sıra, onlar da rüyalarını anlattıktan sonra sıra Mila’daymış. Mila, Mor nehre doğru dönmüş ve rüyasını anlatmaya başlamış; “Rüyamda pofuduk bulutların arasında yürürken karşıma rengarenk bir gökkuşağı çıktı. Gökkuşağına yaklaştığımda tek boynuzlu bir atın da orada olduğunu gördüm. At bembeyazdı, mavi bir boynuzu vardı ve çok üzgün görünüyordu. “Neyin var, neden bu kadar üzgün görünüyorsun?” diye sordum. Tek boynuzlu at mavi boynuzunu göstererek, “Bundan dolayı diğer atlar benimle arkadaş olmuyorlar, onlardan farklı olduğumu söylüyorlar.” Dedi. Ben de ona üzülmemesini çünkü bu boynuzun onu diğer atlardan daha özel gösterdiğini ve onunla seve seve arkadaş olabileceğimi söyledim.  At çok mutlu oldu sonra onunla beraber mor nehrin etrafında oyunlar oynamaya başladık. Tek boynuzlu atın gövdesine gizlenmiş kanatlarını görünce gözlerime inanamadım. Bir anda beni sırtına aldı ve gökkuşağının etrafında beraber uçmaya başladık. Gökkuşağının renkleri artık daha güzel görünüyordu.” diye rüyasını anlatmış.

...

Derken Mila bir anda uyandı. Yatağının içinde oturarak tek boynuzlu atın gerçekten tahmin ettiğinden de özel bir arkadaş olduğunu anlamıştı. Bazen önyargılı olmanın ne kadar yanlış olabileceğini düşündü kendi kendine. Sonra annesinin tatlı sesini duydu ve yatağından fırladı. Pofuduk rüyalar şehri ve gökkuşağının büyüleyici renkleri ise hala aklındaydı.

 

 

 

Etiketler: bebek, blog
Temmuz 24, 2020
Listeye dön